Vážení zákazníci, omlouváme se, ale skolil nás "moribundus". Vaše objednávky tak nabrali mírné zpoždění. Za komplikaci se omlouváme. Doba expedice zásilky je tak o jeden až dva dny delší. Děkujeme za pochopení.

Slovník pojmů

Airflow

Přívod vzduchu ke spirálce. Spodní airflow zajišťuje lepší podání chutě, horní oproti tomu nemožnost protékání e-liquidu. Většina atomizérů disponuje regulací přívodu vzduchu, abyste si mohli projev nastavit přesně podle vašich potřeb.

Atomizér

Atomizér představuje nejpodstatnější část e-cigarety. Představuje část, která obsahuje žhavící spirálku a vatu, která zajišťuje přísun e-liquidu. Atomizéry se dále člení na ty s utaženým potahem MTL a volným potahem DL.

Baterie

Při výběru správné baterie do elektronické cigarety berte v potaz kromě kapacity vyjádřené v mAh také vybíjecí proud, který by měl být vždy minimálně 10A. Baterie s vyšším vybíjecím proudem poskytnou vyšší výkon.

Booster

Vysoce koncentrovaný nikotin určený k ředění v příchutích. Maximální povolená koncentrace nikotinu je dle platné legislativy 20mg/ml a maximální balení 10ml.

Clearomizér

Clearomizér je označení pro typ atomizérů, kteří využívají tovární žhavící hlavy. Řešení v podobě továrních hlav je jednoznačná volba pro začínající e-kuřáky. Stačí pouze našroubovat žhavící hlavu a naplnit e-liquidem.

DIY

Ve světě vapingu označuje osazení atomizéru vlastní spirálkou a vatou. Mezi hlavní výhody DIY vapingu patří možnost ovlivnit projev osazením různých spirálek a použití různých typů vaty. DIY atomizéry jsou určeny pokročilým uživatelům.

DL

Direct Lung vaping, neboli přímý potah do plic je styl vapování, při kterém uživatel vytváří větší množství páry. Pro DL atomizéry doporučujeme používat e-liquidy s obsahem nikotinu 3mg/ml. Nejčastější hustotu DL e-liquidů tvoří poměr 70VG / 30PG.

Driptip

Driptip neboli náustek představuje část e-cigarety, která přichází do kontaktu s ústy e-kuřáka. Nejčastější standardy jsou 510 (užší) a 810 (širší). Nejčastější materiály jsou plast či nerezová ocel.

E-liquid

Při výběru správného e-liquidu dbejte vždy na správný výběr množství nikotinu. Pro přímý potah do plic zvolte 3mg, pro klasické šlukování 6-20mg/ml. Pokud používáte POD systém, doporučujeme použití e-liquidu na bázi NicSalt.  

Látky obsažené v nikotinových sáčcích

V tomto článku Vám popíšeme látky, které obsahují nikotinové sáčky, jejich míru škodlivosti, kde jinde se používají a proč.

Ne vše v tomto článku je obsaženo v jednom výrobku, toto je pouze shrnutí produktů všech značek! Obsah látek ke konkrétnímu výrobku najdete vždy v popisu u produktu!

Celulóza (E460) - skóre škodlivosti - 1 (bezpečné), v práškové formě, používá se jako náhrada tabáku, slouží jako nosič aromatických látek, emulgátor, stabilizátor. Pro člověka je nestravitelná. Používá se např. jako náplň do žvýkaček a cukrovinek. U nikotinových sáčků ji naleznete v 99% produktů. Slouží zde jako výplň sáčků a náhražka tabáku.

Xylitol (E967) - skóre škodlivosti - 0 (bezpečné), přírodní sladidlo, podobné sacharóze s výhodou méně kalorií. Má funkci sladidla, stabilizátoru a zvlhčovadla. Vytváří příjemný chladivý pocit. Obsažen ve žvýkačkách, ovoci, zelenině, kukuřičných luscích, houbách. Působí velmi příznivě na zuby! Vhodné pro diabetiky.

Alginát sodný (E401) - skóre škodlivosti 3 (alergen, bezpečné), používá se jako stabilizátor, zahušťovadlo např. do zmrzlin, marmelád, cukrovinek apod. Při běžných dávkách používaných v potravinách nejsou známy nežádoucí účinky, je považován za bezpečnou látku.

Uhličitan sodný (E500) - skóre škodlivost 1 (bezpečné), používá se ke kontrole kyselosti, zabraňuje změnám barvy, struktury, žluknutí a sraženinám. V potravinách se používá ke kypření např. do pečiva a bábovek. V běžných množstvích se neobjevují žádné nežádoucí účinky.

Sorban draselný (E202) - skóre škodlivosti 3 (alergen), bílá krystalická látka používaná jako konzervat zabraňující šíření plísní a kvasinek. Použití např. v ovocných džusech, víně, olivách apod. Látka je většině případů bez nežádoucích účinků, ojediněle se může vyskytnout podráždění kůže či očí, alergické reakce, astma, poruchy chování.

Acesulfam draselný (E950) - skóre škodlivosti 4 (látky zvýrazňující chuť a vůni), používá se jako zvýrazňovač chuti, je asi 200x sladší než cukr, nemá žádné kalorie. Používá se např. v bonbónech, nealko a alko nápojích, jogurtech apod. Acesulfam K se nevstřebává v lidském těle, je vylučován v moči. Toxické účinky nebyly s jistotou prokázány, na základě řady studií se však řada vědců klaní k názoru, že je látka v malých množstvích bezpečná.

Uhličitan draselný (E501) - skóre škodlivosti 2 (kyseliny a regulátory kyselosti), jsou zdrojem potřebného draslíku pro organismus. Fungují jako emulgátory, mají kypřící účinky a upravují kyselost. Použití např. v pekařství. Látky se považují za bezpečné. Podle některých zdrojů může uhličitan draselný způsobovat citlivým osobám podráždění pokožky a záněty kůže na hlavě, na čele a na rukou.

Propylenglykol (E1520) - skóre škodlivosti 3 (nevhodné pro děti), přirozeně se vyskytuje ve vínu či pivu. Používá se jako stabilizátor, zahušťovadlo, zvlhčující látka, má také konzervační účinky. Použití v masných výrobcích, popcornu, sušenkách apod. Studie zabývající se účinky propylenglykolu na lidech neobjevily karcinogenitu látky. Jsou zaznamenány případy otravy v případech požití dětmi.

Glycerol (E422) - skóre škodlivosti 1 (živočišný původ), používá se jako náhradní sladidlo pro diabetiky, nezpůsobuje tolik zubního kazu. Používá se např. u žvýkaček. Při běžných dávkách používaných v potravinách je považován za bezpečnou látku. V těle funguje jako přímý zdroj energie, neboť se přemění na glykogen (zásobárna energie). Ve větších dávkách může způsobovat nevolnost, zvracení, průjmy, bolesti hlavy nebo žízeň (dehydratace organismu) a pomatenost.

Hydroxid draselný (E525) - skóre škodlivosti 2 (kyseliny a regulátory kyselosti), používá se ke korekcím kyselosti výrobků. Využití např. instantní čaje, přísady z mléka. Množství hydroxidu draselného přijímaného v potravě není nebezpečné. Je nebezpečný pouze při přímém styku – tedy v průmyslu.

Mono a diglyceridy mastných kyselin (E471) - skóre škodlivost 1 (stabilizátory), nejčastěji používané stabilizátory a emulgátory, nacházejí se v pekařských výrobcích, cukrovinkách, mražených dezertech apod. Nemají žádné zásadní negativní účinky a lze je považovat za přirozenou součást potravy. Pouze při nadměrném příjmu nasycených mastných kyselin může dojít ke zvýšení hladiny cholesterolu v krvi.

Maltitol (E965) - skóre škodlivosti 2 (zvlhčující látky) - sladidlo, stabilizátor, emulgátor a zvlhčující látka. Použití látky je ve žvýkačkách, různých sladkostech. Látka se ve většině literatur považuje za bezpečnou. Požíváním velkého množství může dojít k nadměrné plynatosti, nadýmání nebo může mít projímavý efekt.

Xanthan (E415) - skóre škodlivosti 1 (stabilizátor, alergen), využívaná je jako zahušťovadlo či stabilizátor. Použití v mléčných výrobcích, dresingu nebo i masných výrobcích. Nejsou známy nežádoucí účinky a většinou je dobře snášen. Vzhledem k tomu, že se Xanthan vyrábí z produktů (kukuřice, soja, apod.), které mohou být samy o sobě alergeny, existuje u citlivých osob riziko vzniku alergické reakce, doprovázené např. zažívacími problémy, průjmem či bolestí hlavy.

Sorban draselný (E202) - skóre škodlivosti 3 (konzervant, alergen), užívá se jako konzervant, zabraňující šíření plísní a kvasinek. Použití v ovocných nápojích, džusech, v mouce, zázvorovém pivu, lékořici, víně apod. Látka je většině případů bez nežádoucích účinků, ojediněle se může vyskytnout podráždění kůže či očí, alergické reakce, astma, poruchy chování.

Guma guar (E412) - skóre škodlivosti 0 (stabilizátor, alergen), používá se jako stabilizátor, zahušťovadlo a emulgátor. Jako stabilizátor se přidává do mraženého ovoce a ovocných nápojů, jako zahušťovadlo do teplých a studených nápojů. Při běžných dávkách používaných v potravinách nejsou známy nežádoucí účinky, je považována za bezpečnou látku. Může snižovat hladinu cholesterolu.

Povidon (E1201) - skóre škodlivosti 4 (nebezpečné), Slouží jako zahušťovadlo a stabilizátor. Používá se ve stolních sladidlech, barvivech, v různých tabletách, při výrobě cukrovinek, vína, piva apod. Nejsou oficiálně známy žádné nežádoucí účinky. Dosud však není vyřešen problém odstraňování této látky z těla. Po jejím požití existuje podezření, že stopy této látky setrvávají ve střevních uzlinách po dobu několik měsíců až let. - V případě nikotinových sáčků se tato látka do těla nedostává, pouze v potravinách či nápojích!!

Erythritol (E968) - Skóre škodlivosti 0 (zvlhčující látky), Cukerný alkohol, který se vyskytuje v mnoha druzích ovoce ale například i ve vínu a pivu. Používá se do žvýkaček, bonbónů, mléčných nápojů apod. Tato látka nemá žádné nežádoucí účinky.

Zdroj: ferpotravina.cz

Používáme ověření věku Adulto